ReFresh Home Wnętrza z duszą i zyskiem.

Home Staging praktycznie- Szybka akcja malowanie płytek

home Staging szczecin wskazówki Home Staging

Szybkie metamorfozy wnętrz to moja bajka. Uwielbiam zmieniać nieruchomości szybkimi, sprawdzonymi sposobami aby sprzedały się drożej i szybciej. Zobacz małe wielkie zmiany nieruchomości.

metamorfoza łazienki home staging łazienki malowanie płytek

Malowanie płytek szybki sposób na wielkie zmiany

home Staging łazienki malowanie płytekhome staging szczecin szybka metamorfoza mieszkania

W mieszkaniach na sprzedaż często mam do czynienia z łazienkami delikatnie mówiąc z innej epoki. Każdy zdaje sobie sprawę że remont takiej łazienki to ogromne koszty. Wyremontowanie łazienki w mieszkaniu na sprzedaż bardzo szybko się zwraca, ale co zrobić gdy nie mamy wielkiego budżetu na ten cel?

 

Malowanie płytek sposób na szybką zmianę wnętrza

home staging szczecin szybka metamorfoza mieszkania

Malowanie płytek to jeden z najszybszych i najefektowniejszych sposobów na zmianę wnętrza w przeciągu kilku dni. 

Obecnie na rynku jest kilka możliwości do wyboru jeśli chodzi o farby specjalistyczne przygotowane do malowania tego typu powierzchni. 

 

 

Ich aplikacja jest łatwa i tak naprawdę w całym procesie najważniejsze jest przygotowanie podłoża i przestrzeganie instrukcji.

Aby dobrze przygotować się do tego procesu warto zapoznać się wcześniej z instrukcją producenta.

Jest wiele możliwości, na rynku mamy farby które wymagają podkładu, są dostępne również farby tzw. 2 w 1 mające w sobie już podkład, są farby które wymagają dodania utwardzacza- niezależnie od tego którą farbę wybierzemy, zawsze musimy przygotować podłoże.

Przygotowanie podłoża

Umyj dokładnie płytki i fugi, napraw ewentualne uszkodzenia, odtłuść powierzchnię. oczywiście zabezpiecz elementy, które mają nie być pomalowane. Jeśli możesz zdemontuj wszystkie elementy które są przymocowane do ścian.

Po takim przygotowaniu powierzchni możemy nakładać farbę

 

Czym nakładać farbę do płytek?

 

Polecam wybrać:

 wąski pędzel max. 3-4 cm szerokości (potrzebny będzie do malowania fug i załamań)  oraz wałek typu flock (czyli ten z “meszkiem”).

 

jak szybko zmienić łazienkę?

3, 2, 1 Start!
Malowanie płytek

Nakładamy farbę najpierw na wszystkie fugi i krawędzie płytek („robimy krateczkę”) następnie wałkiem malujemy całą powierzchnię. Po wyschnięciu nakładamy kolejną warstwę- pilnujcie czasu- aby powłoka była twarda należy przestrzegać czasu podanego przez producenta farby pomiędzy warstwami. Najczęściej wystarczą 2- 3 warstwy. 

Taka metamorfoza w zależności od czasu i zaangażowania może zająć ok 2 dni a diametralnie zmieni wnętrze.

Czy farba taka nadaje się również na podłogi? Owszem są dedykowane farby do malowania podłóg. Jednak dla pewności i trwalszego efektu osobiście zalecamy położenie paneli winylowych, wiele trwalszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *